Příklady špičkových sportovců, kteří začali se svým sportem později v životě

Brzká specializace může být pro sportovce krátkodobým úspěchem, ale dlouhodobým problémem.

Existuje několik příkladů světových špičkových sportovců, kteří začali se svým sportem relativně pozdě v životě:

  • Michael Jordan (14): Ačkoli Jordan hrál basketbal na střední škole, byl vyřazen z týmu jako druhák. Tuto zklamání použil jako motivaci ke zlepšení svého výkonu a stal se jedním z největších basketbalistů všech dob.
  • John Isner (9): začal hrát tenis již v devíti letech, když ho jeho rodiče přihlásili na tenisový kemp. Poté hrál tenis na střední škole a později na univerzitě. Ve svých 22 letech se stal profesionálem. I přesto, že není považován za typického tenistu, stal se jedním z nejlepších hráčů v historii na servis.
  • Anthony Joshua (18): Joshua, boxer, začal boxovat ve svých 18 letech, což je pozdě ve srovnání s jinými boxerům. Přesto se stal profesionálním boxerem a v roce 2012 reprezentoval Spojené království na olympijských hrách.
  • Leticia Bufoni (9): začala se věnovat skateboardingu v devíti letech a první mezinárodní závody vyhrála ve věku 14 let. Od té doby se stala jednou z nejúspěšnějších skateboardistek na světě, získala několik zlatých medailí na X Games a stala se první skateboardistkou, která dokázala vyhrát tři zlaté medaile v soutěži Skateboard Street na X Games.
  • Alex Morgan (14): začala hrát fotbal v mládežnických týmech v Kalifornii ve Spojených státech, když jí bylo 14 let. Poté pokračovala v hraní na střední škole a na univerzitě v Kalifornii, kde hrála za tým University of California, Berkeley. Ve svých 22 letech se stala profesionální fotbalistkou a získala s týmem USA několik významných trofejí včetně zlaté medaile na Letních olympijských hrách v roce 2012 a 2020.
  • Steve Nash (12) Vyrůstal v Kanadě a začal hrát hokej a fotbal, až později se zaměřil na basketbal. Nash hrál basketbal na střední škole a poté na univerzitě v Santa Clare v Kalifornii. V roce 1996 byl draftován týmem Phoenix Suns do NBA a během své kariéry se stal jedním z nejlepších rozehrávačů v historii NBA. Nash získal během své kariéry mnoho ocenění, včetně dvou ocenění MVP ligy NBA, a je také osmkrát zvolen do All-NBA týmu. Po skončení kariéry v NBA se Nash stal trenérem a v současné době působí jako hlavní trenér týmu Brooklyn Nets.
  • Jürgen Klinsmann (8) – německý fotbalista, začal hrát fotbal v osmi letech a stal se jedním z nejlepších útočníků v historii německého fotbalu.

Tady to nekončí

Máme toho víc

Hodnocení filozofie mládeže HC Motor

Jsem Olda, manžel a otec tří úžasných dětí. Moje životní cesta mě přivedla k roli, kterou považuji za své životní poslání – být rodičem. Být dobrým rodičem. Poslední léta svého

Něhou se nedá rozmazlit

Mazlete, muchlujte, pusinkujte mě tolik, kolik potřebuji. Pocit nasycení něhou je spolu s pravidly a vaší převahou tím nejdůležitějším zdrojem mé sebejistoty.

Potřebuji vaše přijetí

Mám svou jedinečnou osobnost a potřeby. Abych objevovalo život, rostlo, hrálo si s chutí a beze strachu z chyb a nepřijetí, potřebuji se opřít o vaše přijetí.