6leté dítě má vlohy pro sport? To je jako říct, že má vlohy pro astronauta!

Pokud jste někdy seděli u kávy a váš kamarád vám s nadšením tvrdil, že jeho 6leté dítě má jasně dané vlohy pro tenis (protože dokáže trefit míček lopatkou do písku), pak byste měli zbystřit.

  1. Různá definice “vloh”: Co je to vůbec vloha? Je to schopnost dítěte běhat rychleji, když je někdo honí s červíkem? Nebo je to to, když se vaše dcerka zaposlouchá do Vivaldiho a má “vlohy” pro hudební konzervatoř?
  2. Biologická zralost: Jojo, váš syn je o hlavu vyšší než všichni jeho vrstevníci. Ale nezapomeňte, že růst je divoká jízda a brzy může být středního vzrůstu s vášní pro minigolf.
  3. Zkušenosti a vystavení sportu: Pokud dítě tráví většinu času kopáním fotbalového míče, je pravděpodobné, že bude kopat lépe než vrstevník, který celé dny skládá origami. Ale to neznamená, že má fotbalové vlohy. Možná má jen vlohy pro trpělivost!
  4. Motivace: Pokud vaše dítě miluje hokej jen proto, že se mu líbí dres, je to v pořádku. Motivace je klíčem, ať už je to dres, sladká odměna po tréninku nebo touha být jako Pastrňák.
  5. Specifičnost sportu: Ano, některé sporty vyžadují specifickou postavu nebo dovednosti. Ale pokud myslíte, že vaše dítě je další Usain Bolt jen proto, že utíká před koupáním, pak byste měli přehodnotit své kritérium.

 

Zkrátka, vlohy jsou komplikovaná záležitost. Ale jedno je jisté: pokud se vaše dítě baví a je šťastné, to je to nejdůležitější. A kdo ví? Možná jednoho dne opravdu bude tenista. Nebo astronaut. Nebo tenisový astronaut. Možností je nekonečno!

Tady to nekončí

Máme toho víc

Hodnocení filozofie mládeže HC Motor

Jsem Olda, manžel a otec tří úžasných dětí. Moje životní cesta mě přivedla k roli, kterou považuji za své životní poslání – být rodičem. Být dobrým rodičem. Poslední léta svého

Něhou se nedá rozmazlit

Mazlete, muchlujte, pusinkujte mě tolik, kolik potřebuji. Pocit nasycení něhou je spolu s pravidly a vaší převahou tím nejdůležitějším zdrojem mé sebejistoty.

Potřebuji vaše přijetí

Mám svou jedinečnou osobnost a potřeby. Abych objevovalo život, rostlo, hrálo si s chutí a beze strachu z chyb a nepřijetí, potřebuji se opřít o vaše přijetí.